Home
Meyzeek Middle School

Meyzeek Staff

Click name to e-mail.

Bailey, James Sixth-Grade Administrator
Baker, Sarah Youth Services Center (YSC) Coordinator
Biergans, Joyce Explorers Team, ECE
Bomar, Sharon Team VIP, Mathematics
Broughton, Jetoria Champions Team, Social Studies
Burba, Chris Principal
Chapman, Tim Scholars Team, Social Studies
Colston-Wise, Lynn VIP Team, ECE
Cramton, Matt Explorers Team, Mathematics
Creggett, Harvey Olympians Team, Social Studies
Cross, Carrie Prisms Team, Language Arts
Curtis, Alison VIP Team, Language Arts
Daniel, Jim Band
Dearborn, James Greeks Team, Social Studies
Dearborn, Sandy Greeks Team, Mathematics
Dickey, John Ivy League Team, Mathematics
Eddins, Rochelle Food Services
Edison, Petia Prisms Team, Mathematics
Elliott, Tabitha Food Services
Follmer, Amanda Science, Team VIP
Fowler, Bradley Explorers Team, Science
Franklin, Camille Receptionist
Goins, Dana Counselor
Haile, Kelly Seventh-Grade Administrator
Harris, Carmen Counselor
Herbig, Cynthia Explorers Team, Social Studies
Hirth, Patrick Olympians Team, Science
Hodge, Lisa Counselor
Jackson, James ECE Assistant
Jennings, Anita Food Services Manager
Johnston, Victoria Robotics
Jones, Doug Orchestra
Kiser, Jennifer Scholars Team, Mathematics
Klein, Rachel Olympians Team, Language Arts
Lamaster, Kelli Explorers Team, Language Arts
LaPaille, Sherri Receptionist
Lewis, William Science, Team Greeks
Lipp, Amanda School Psychologist
Lyles, Delton In-School Security, Community School
Mahnesmith, Kyle Physical Education (PE)
Marston, Jennifer Champions Team, Science
Mastronicola, Katherine Champions Team, Language Arts
McCoy, Karen Scholars Team, Science
McNear, Angela Librarian
Medley, Shelli Prisms Team, ECE
Methner, Barry ECE Teacher
Minor, Mike Custodian
Murdock, Rebecca Innovators Team, Language Arts
Nord, Wendy Prisms Team, ECE
O'Bryan, Mary Attendance
O'Daniel, Jennifer Spanish
Parker, Michele ECE Teacher
Palof, Abby Ivy League, Language Arts
Pierce, Kathy Technology, School Technology Coordinator (STC)
Poore, Leslie Bookkeeper
Powell, Bobbie Team VIP/Collegians Team, ECE
Ramsey, Emily Olympians Team, Mathematics
Randolph, Michele French
Rasheed, Chris Explorers Team, Language Arts
Richardson, Amber Innovators Team, Mathematics
Richie, Latonya Food Services
Ross-McDonald, Peggy Food Services
Russell, Staci Champions Team, Mathematics
Rutledge, Brittany Innovators Team, Science
Sexton, Buffy Technology, Project Lead the Way (PLTW)
Sexton, Chelsea Graphic Art
Simpson, Amberly Language Arts, Team Scholars
Sims, Kevin Team VIP, Social Studies
Siracusa, Kathleen Office Manager
Southerland, Katherine Health
Stacy, Robin Math, Team Greeks
Stiglitz, Kate Prisms Team, Social Studies
Stinnett, Loren Magnet Coordinator
Swope, Marilyn Scholars Team, ECE
Taylor, Chavela In-School Security
Temple, Artrice YSC/Community School Coordinator
Watson, Patricia Art
Wellman, Jeffrey Technology Teacher
Wilcox, Casey Greeks Team, Language Arts
Wilson, Carrie Ivy League Team, Science
Winston, Janice Food Services
Woods, Cassandra Eighth-Grade Administrator
Yates, Brock Ivy League Team, Social Studies